Zmiany w rozkładach jazdy Flixbusa – nowe bezpośrednie połączenia z Bydgoszczy

Flixbus, popularna firma przewozowa, wprowadza istotne modyfikacje w swoich harmonogramach tras. Bydgoszcz otrzymuje szereg korzyści z tej zmiany, a mieszkańcy tej miejscowości będą mogli podróżować bezpośrednio do wielu nowych, interesujących miejsc.

Począwszy od 25 kwietnia, w planie jazdy Flixbusa zostanie uwzględniona aktualizacja linii 1306. Tą drogą pasażerowie będą mogli udać się z Bydgoszczy do Monachium za pośrednictwem bydgoskiego PKS. Przed dotarciem do Monachium, autokar przekroczy granice takich miast jak Poznań, Zielona Góra, Drezno, Chemnitz, Zwickau i Ratyzbona. Autokar powinien opuścić Bydgoszcz o godzinie 6:30 rano, a jego przewidywany czas przybycia do Monachium to godzina 22:00 wieczorem.

Od tego samego dnia, czyli 25 kwietnia, uruchomione ma zostać połączenie autokarowe z Berlinem. Trasa ta obejmuje przystanek końcowy na Centralnym Dworcu Autobusowym w Berlinie. Po drodze autokar zatrzymuje się również na dworcu kolejowym i lotnisku w Berlinie. Autokar ma opuszczać Bydgoszcz o godzinie 23:55, a jego podróż powinna dobiec końca o godzinie 6:10. Podróż powrotna z Berlina zostanie zaplanowana na godzinę 22:00, a przewidywany czas przybycia do Bydgoszczy to godzina 4:10.

Z Bydgoszczy Flixbusem będzie można także dotrzeć bez konieczności przesiadek m.in. do Pragi w Czechach, Berlina, Warszawy, Szczecina czy Zakopanego. Od czerwca poprzedniego roku do listy docelowych miejscowości dołączył Budapeszt.