Awaria na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą z powodu kolizji dwóch ciężarówek

Na trasie krajowej numer 10, łączącej Toruń i Bydgoszcz, doszło do poważnej kolizji. Dwa ciężarowe samochody zderzyły się ze sobą, co skutkowało jedną ofiarą w postaci rannego pasażera. Aktualnie, droga jest zamknięta dla ruchu.

W miejscowości Emilianowo, położonej na trasie między Toruniem a Bydgoszczą, doszło do zdarzenia, w którym brały udział dwie ciężarówki. W wyniku tego incydentu, jedna osoba odniosła obrażenia. Nie są jeszcze znane szczegółowe informacje na temat jej obecnego stanu zdrowia. Wypadek miał miejsce około godziny 12:00 i obecnie policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia przyczyn i okoliczności tej niefortunnej sytuacji.

W tej chwili, droga krajowa numer 10 w rejonie Emilianowa jest niedostępna dla ruchu drogowego. W wyniku zdarzenia, towar przewożony przez jeden z pojazdów rozsypał się na drogę – były to metalowe dwuteowniki. Z tego powodu konieczne jest usunięcie tych elementów z drogi.

Karol Kończak, dyżurny w Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, poinformował o ustaleniu nowej trasy objazdu. Zaleca się kierowcom podróżowanie przez Bydgoszcz i Makowiska. Według drogowców, utrudnienia na wspomnianym odcinku drogi mogą trwać do około godziny 16:00.