Bydgoszcz: Joanna Czerska-Thomas i Łukasz Schreiber ujawniają swoje plany na nadchodzące wybory samorządowe

Zaledwie miesiąc pozostał do wyborów samorządowych, w trakcie których mieszkańcy Bydgoszczy będą decydować o swoim przyszłym liderze lokalnym. Dwa wybitne postacie polityczne z tego miasta, Joanna Czerska-Thomas i Łukasz Schreiber, przedstawili niedawno swoje nowe propozycje programowe, skupiając się na poprawie statusu kobiet. W tym samym czasie Lewica wezwała do liberalizacji praw aborcyjnych.

Joanna Czerska-Thomas, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga, podczas swojego przemówienia szczerze poruszała temat kobiecego bezpieczeństwa i praw. Mówiła o ważności zapewnienia kobietom pełnej kontroli nad ich zdrowiem, ciałem oraz decyzjami życiowymi. Wskazywała również na potrzebę stworzenia środowiska, w którym kobiety mogą swobodnie prowadzić własne firmy.

Trzecia Droga skupia się obecnie na implementacji rozwiązań mających na celu zwiększenie liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach. Głównym celem tych działań jest umożliwienie kobietom z Bydgoszczy szybkiego powrotu do pracy po macierzyństwie.

Z drugiej strony, Łukasz Schreiber, kandydat na prezydenta Bydgoszczy, podczas konferencji prasowej zaproponował wprowadzenie jednego dnia pracy zdalnej w tygodniu dla matek pracujących. Ta propozycja ma na celu ułatwienie kobietom łączenia obowiązków zawodowych z rodzinnymi.