Grażyna Dziedzic, była dyrektorka liceum w Bydgoszczy, została Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty

Wojewoda Michał Sztybel wręczył oficjalny akt powołania na stanowisko Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Grażynie Dziedzic, która wcześniej pełniła funkcję dyrektorki III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Z tą nominacją, pani Dziedzic stała się zwyciężczynią konkursu na to prestiżowe stanowisko.

Pani Dziedzic objęła tymczasowe obowiązki kuratora oświaty pod koniec grudnia ubiegłego roku, po odwołaniu poprzednika, Marka Gralika. Postanowiła jednak nie poprzestać na tymczasowym pełnieniu funkcji i zdecydowała się na udział w konkursie na pełne stanowisko kuratora.

Konkurs był zarządzany przez specjalnie powołaną komisję konkursową utworzoną przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Skład tej komisji był różnorodny i reprezentatywny – znaleźli się w nim delegaci Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Zarządu Regionu Bydgoskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność, Zarządu Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych. Funkcję przewodniczącej komisji pełniła Elżbieta Kruszka, przedstawicielka Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy – informuje Natalia Szczerbińska, rzeczniczka prasowa wojewody.