Kierowca potrącił funkcjonariusza policji i protestującego rolnika podczas blokady drogi krajowej nr 10

W piątkowy poranek, 22 marca, doszło do niebezpiecznego incydentu na krajowej trasie numer 10 w miejscowości Przyłubie, gdzie policjant oraz rolnik zostali potrąceni przez samochód. Kobieta za kierownicą pojazdu została zatrzymana po krótkim pościgu. Informacje o całym zdarzeniu potwierdza Komenda Policji.

Blokada dróg przez rolników to coraz częstsze zjawisko, a ten piątkowy dzień nie był wyjątkiem. Jednym z miejsc protestów była droga krajowa nr 10, łącząca Bydgoszcz z Toruniem. To właśnie tam, w Przyłubiu, doszło do potrącenia dwóch osób przez samochód osobowy.

Według informacji podanych przez komisarz Lidie Kowalską, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, niebezpieczne zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 9:30. Kierująca autem osobowym nie zastosowała się do sygnałów zablokowanej drogi i potrąciła jednego z policjantów oraz uczestnika protestu – rolnika. Po tym incydencie kobieta podjęła próbę ucieczki, jednak po krótkim, prawie dwukilometrowym pościgu, została zatrzymana. Zarówno funkcjonariusz policji, jak i rolnik odnieśli lekkie obrażenia – zapewnia rzeczniczka Kowalska.

Czynności związane z tym zdarzeniem są obecnie prowadzone przez funkcjonariuszy policji wobec zatrzymanej kierującej.