Łukasz Schreiber: modernizacja i obniżenie opłat dla handlujących na bydgoskich targowiskach

Podczas sobotniej konferencji prasowej, Łukasz Schreiber, aspirujący do tytułu prezydenta Bydgoszczy, wyraził swoje zaniepokojenie stanem estetyki miejskich targowisk. Podkreślił, że nie tylko powinny one przejść modernizację, ale także powinniśmy obniżyć o połowę czynsze dla tam handlujących kupców.

Była to wymiana myśli zorganizowana przed targowiskiem śródmiejskim na Placu Piastowskim. W spotkaniu uczestniczyli również kandydaci na radnych startujący z komitetu KWW Łukasza Schreibera – Bydgoska Prawica. Poseł i były minister-członek Rady Ministrów wziął czynny udział w dyskusji.

Kandydat na fotel prezydencki zaznaczył, że obecnie wielkie sieci handlowe oraz dyskonty znajdują się w uprzywilejowanej pozycji. Z tego względu wsparcie dla tych, którzy prowadzą handel na popularnych wśród mieszkańców targowiskach, jest niezbędne. „Czynsze dla handlujących na targowiskach powinny być obniżone o 50%. To są kwoty, które nie zdestabilizują budżetu naszego miasta, ale mogą umożliwić handlującym na targowiskach kontynuowanie ich działalności tak, jak to miało miejsce przez lata” – powiedział Schreiber.

Podkreślił również konieczność poprawienia estetyki i wyglądu targowisk, co wpływa na ogólny wizerunek miasta. Zwrócił uwagę na konieczność stworzenia lepszych warunków zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących, poprzez zadaszenie stoisk czy możliwość parkowania.

Jerzy Mickuś, kandydat na radnego, podkreślił, że problem dotyczy wszystkich ośmiu miejskich targowisk. Wysokie czynsze, które są corocznie aktualizowane, stanowią poważne obciążenie dla handlujących. Jego zdaniem niezbędne jest obniżenie czynszu oraz zainwestowanie przez miasto w modernizację targowisk.