Odlotowa 5: Unikalna okazja do udziału w biegu na płycie lotniska w Bydgoszczy zgromadziła prawie 1000 uczestników

Ściganie się po płycie lotniska to wyjątkowe doświadczenie, które nie zdarza się często. Jednak Lotnisko Bydgoszcz Szwederowo dało taką szansę podczas niedzielnej imprezy sportowej zwaną Odlotowa 5. To pięciokilometrowy bieg, który przyciągnął niemal tysiąc entuzjastów biegania, gotowych stanąć na starcie.

Zorganizowana w tym roku edycja wydarzenia, miała szczególnie przyjazne warunki atmosferyczne. Rozgrywki sportowe odbywały się pod osłoną słońca powoli zachodzącego za horyzont, nadając całemu wydarzeniu niepowtarzalny klimat. Na pierwszym miejscu, pokonując pięciokilometrowy dystans na płaskim terenie lotniska, triumfował Andrzej Rogiewicz, reprezentant drużyny Rogiewicz Running Team. Jego czas wyniósł niecałe 15 minut – dokładnie 14 minut i 29 sekund.

Drugie miejsce na podium zdobył Krzysztof Gosiewski reprezentujący 1. Brygadę Logistyczną/CWZS Zawisza Bydgoszcz, kończąc bieg po 15 minutach. Trzeci był Jakub Felczak z CWZS Zawisza Bydgoszcz – Stowarzyszenia Lekkoatletów, który pokonał trasę w 15 minut i 50 sekund.