Piknik wojskowy w Bydgoszczy – mieszkańcy mieli okazję zobaczyć najnowsze osiągnięcia polskiej armii

W pikniku wojskowym zorganizowanym w Bydgoszczy, tysiące lokalnych mieszkańców zgromadziły się, aby móc przyjrzeć się najbardziej zaawansowanemu sprzętowi wykorzystywanemu przez polską armię. Największą popularnością cieszyły się potężne czołgi.

Główny punkt obchodów 25-lecia członkostwa Polski w NATO oraz dwudziestolecia funkcjonowania JFTC (Centrum Szkolenia Sił Połączonych) w Bydgoszczy odbył się na wystawie w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym (BCTW) na terenie Myślęcinka. Warto przypomnieć, że wcześniejsza część uroczystości miała miejsce we wtorek 12 marca na Starym Rynku, gdzie posadzono Dąb NATO i Dąb JFTC na alei Ossolińskich. Kontynuacja obchodów odbyła się 16 marca podczas pikniku wojskowego w BCTW.

Potężny czołg K2 Black Panther, wystawiony na BCTW, wywołał ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród młodszych mieszkańców Bydgoszczy. Dzieci z zachwytem obserwowały maszynę o wadze około 55 ton i szerokości ponad 3,5 metra. Czołg K2 Black Panther może pochwalić się także wpisem do Księgi Rekordów Guinessa jako najdroższy czołg na świecie. Na pikniku można było również podziwiać czołgi Abrams i Leopard, a także potężne wyrzutnie rakietowe Himars oraz samobieżną armatohaubice Krab.