Minister Sławomir Nitras promuje program "Aktywna Szkoła" w Bydgoszczy

Coraz większa liczba dzieci zmagających się z otyłością oraz degradacją kondycji fizycznej stała się powodem do niepokoju. W odpowiedzi na te problemy Ministerstwo Sportu wprowadziło program „Aktywna Szkoła”. Program ten ma za zadanie skupić się na poprawie kondycji fizycznej młodzieży, a także na efektywnym wykorzystaniu terenów sportowych znajdujących się przy szkołach dla korzyści społeczności lokalnej. Temat ten był głównym punktem spotkania ministra sportu Sławomira Nitrasa, który w Bydgoszczy spotkał się z nauczycielami i sportowcami.

Początek wprowadzenia programu do polskich szkół jest równocześnie początkiem poszukiwań sportowych talentów wśród uczniów. Młodzież będzie poddawana testom sprawnościowym, które mają na celu ocenę szybkości, wytrzymałości, skoczności i siły. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, którą zamierzają wprowadzić do programu edukacyjnego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz w szkołach ponadpodstawowych. Podczas spotkania w Bydgoszczy minister Nitras dyskutował na ten temat z dyrektorami szkół.

„Moim zdaniem to jest kluczowe narzędzie, które jako społeczeństwo powinniśmy mieć w swoim posiadaniu. Pozwoli nam ono pracować nad zapewnieniem, że przyszłe pokolenia wchodzą w dorosłość zdrowe i sprawne” – wyraził swoje poglądy minister Nitras.