Przebudowa przystanku Bydgoszcz Zachód PKP PLK zakończona

Informacja o zakończeniu prac nad przebudową przystanku Bydgoszcz Zachód przez zarządcę infrastruktury, PKP PLK, została niedawno oficjalnie ogłoszona. Chociaż większość prac jest już zakończona, na terenie przystanku są jeszcze realizowane pewne działania, które mają potrwać do września.

Komunikat od PKP PLK informuje, że podróżni korzystający z linii kolejowej nr 18 Kutno – Piła mogą już skorzystać z obu odnowionych peronów na przystanku Bydgoszcz Zachód. Na początku nowego peronu nr 2, który został oddany do użytku w grudniu 2023 r., niedawno dołączył do niego sąsiedni peron nr 1. Według zapewnień zarządcy, wszystkie prace dotyczące modernizacji przystanku powinny zakończyć się najpóźniej we września 2024 roku.

Przemysław Zieliński, przedstawiciel biura prasowego PKP PLK, w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” wyjaśnia, że efektywność wykonania zadania była możliwa dzięki skróceniu etapu projektowania i uzyskiwania decyzji administracyjnych o ponad pół roku oraz dzięki solidnej pracy wykonawcy. Zieliński potwierdza, że chociaż większość prac jest już zakończona, na przystanku nadal trwają prace związane z montażem wiat peronowych i dodatkowej zabudowy ogrodzeń. Dodaje również, że PKP PLK prowadzi obecnie rozmowy z PKP S.A na temat przebudowy części istniejącego chodnika, aby umożliwić utworzenie dodatkowego wejścia na peron nr 1 od strony parkingu.