Samobójstwo na osiedlu Kapuściska: Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe

Jak wynika z pierwszych dochodzeń przeprowadzonych przez lokalną straż miejską, mężczyzna sam zdecydował się na skrajny krok i strzelił do siebie. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się przed jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Szarych Szeregów. Pomimo usilnych prób reanimacji ze strony służb medycznych, nie udało się uratować życia poszkodowanemu.

Huk wystrzałów na osiedlu Kapuściska rozległ się około godziny 21. Według danych zgromadzonych przez policję, oficjalne zgłoszenie dotyczące incydentu wpłynęło kilka minut przed 21.30. Pierwsze relacje w tej sprawie przekazali sami mieszkańcy bloków przy ulicy Szarych Szeregów, którzy mówili o strzelaninie na terenie ich osiedla.

– Usłyszałem dwa strzały – relacjonuje jeden z mieszkańców.

– Potwierdzam, że nasza jednostka została wezwana, aby interweniować w sytuacji mającej miejsce na Kapuściskach. W związku z tym incydentem wszczęliśmy postępowanie pod kontrolą prokuratury – informuje komisarz Lidia Kowalska, przedstawicielka zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe. – Śledztwo toczy się na podstawie artykułu 151 kodeksu karnego – podkreśla prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.