Wtorkowe spotkanie publiczne z Damianem Dudą, liderem medyków bojowych działających na froncie w Ukrainie

W nadchodzący wtorek, 12 marca, organizowana jest publiczna konferencja z Damianem Dudą. Duda to naczelnik medyków bojowych zaangażowanych w działania na ukraińskim froncie. Inicjatorem tego spotkania jest Interdyscyplinarne Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Klinicznej i Interpersonalnej, które działa we współpracy z fundacją diversityPL oraz organizacją Bydgoszcz Pomaga_Ukrainie.

Damian Duda, medyk bojowy, pedagog i trener, który stoi za ratunkiem około 500 żołnierzy i osób cywilnych, prowadzić będzie wykład. Otrzymał odznaczenie od Wołodymyra Zeleńskiego i od 2014 roku stale znajduje się na linii frontu. Jest znany z kierowania polską grupą ratowniczą, która udziela pomocy żołnierzom walczącym w trakcie konfliktu w Ukrainie.

– Wojna wprowadziła całkowite zamieszanie w nasze codzienne życie. Przez pewien czas mogliśmy cieszyć się spokojnym życiem i bezpiecznym domem, do którego wracaliśmy po dniu wypełnionym pracą, która sprawiała nam radość i pozwalała robić to, co lubimy. Jednak w 2014 roku, kiedy na Ukrainie wybuchła wojna, zdecydowałem się poświęcić część swojego wolnego czasu, aby pomóc tym, którzy bronią swojej ojczyzny przed agresorem. Nie spodziewałem się wówczas, że ilość czasu spędzanego na froncie tak bardzo wzrośnie, że będzie niemal całkowicie wypełniać moje życie – mówi Damian Duda.