Zablokowana droga na ulicy Akademickiej w Bydgoszczy z powodu kolizji czterech samochodów

Tytułowa arteria bydgoskiego ruchu drogowego, ulica Akademicka, padła ofiarą zatoru komunikacyjnego. To następstwo niefortunnego zdarzenia, które miało miejsce w popołudniowe godziny piątku, 8 marca. W pobliżu punktu, gdzie krzyżują się ulice Kaliskiego i Akademicka, doszło do kolizji czterech pojazdów.

Osobliwy incydent drogowy miał miejsce tuż po godzinie 14.00 w ostatni piątek (8 marca). Do Fordonu skierowane zostały służby ratunkowe, włączając w to straż pożarną, policję i zespół karetki pogotowia. Miały one za zadanie interweniować na miejscu zdarzenia, jakim była ulica Akademicka. Tu właśnie doszło do niecodziennego zderzenia czterech samochodów.

Podczas pierwszych ustaleń funkcjonariuszy znajdujących się na miejscu wypadku okazało się, że kobieta za kierownicą opla jechała w stronę Fordonu. Podczas zmiany pasa ruchu doszło do stłuczki – uderzyła ona w mercedesa, który następnie dachował. W wyniku tego zdarzenia ucierpiały również parkujące w pobliżu peugeota i volkswagena. Informację tę przekazał młodszy aspirant Krzysztof Bratz, reprezentujący biuro prasowe Policji Bydgoskiej.