Zagrożona ekspedientka z Bydgoszczy: Mężczyzna prześladujący ją i grożący śmiercią został zatrzymany przez policję

Stalking, określany jako nieustanną, uporczywą i nawracającą formę nękania czy prześladowania, które stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa jednostki, stał się niestety rzeczywistością dla jednej z pracownic sklepu w Bydgoszczy. Kobieta, czując się poważnie zagrożona, podjęła decyzję o zgłoszeniu sprawy na policję w dzielnicy Szwederowo. W wyniku podjętych działań interwencyjnych, mundurowi zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Ekspedientka postanowiła poprosić o pomoc funkcjonariuszy z komisariatu w Szwederowie, w mieście Bydgoszcz, relacjonując im swoje doświadczenia związane z ciągłym prześladowaniem przez jednego z klientów sklepu, w którym pracowała. Jak opowiadała, nieznany wcześniej mężczyzna wykazywał się agresywnym zachowaniem, wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia. Tworzył również mroczne scenariusze dotyczące jej przyszłego zgonu i ceremonii pogrzebowej, niekiedy przynosząc nawet znicze. Te zastraszające wydarzenia wywoływały u kobiety silne poczucie zagrożenia i uzasadnioną obawę o spełnienie się straszliwych gróźb. Wszystkie te incydenty miały miejsce począwszy od maja poprzedniego roku.

Policjanci ze Szwederowa podjęli intensywne działania w tej sprawie, identyfikując i aresztując podejrzanego mężczyznę w czwartek, 14 marca. Tego samego dnia 40-letni mieszkaniec Bydgoszczy został oficjalnie oskarżony o stalking oraz wydawanie gróźb karalnych.