Abramczyk Polonia Bydgoszcz efektywnie zaczyna rywalizację w nowym sezonie Metalkas 2. Ekstraligi

Rozpoczęcie nowego sezonu Metalkas 2. Ekstraligi przez Abramczyk Polonię Bydgoszcz było pełne sukcesów. W ich pierwszym meczu, drużyna z Bydgoszczy odniosła zwycięstwo na własnym torze przeciwko Arged Malesie Ostrów Wielkopolski, pokonując rywali wynikiem 51:38.

Start sezonu nie mógł być lepszy dla fanów Polonii. Ich rywalem była drużyna Arged Malesa, uznawana za najtrudniejszego przeciwnika dla „Gryfów” w walce o awans do PGE Ekstraligi. Wszystko zapowiadało emocjonujący wyścig.

Nieoczekiwane sytuacje pojawiły się już podczas pierwszej serii. Chris Holder zdobył pierwszą pozycję, wyprzedzając Mateusza Szczepaniaka. W kolejnym wyścigu, Olivier Buszkiewicz zdołał pokonać Sebastiana Szostaka. Jednak nie wszystkie momenty były powodami do radości. Gleb Czugunow odniósł kontuzję podczas trzeciego wyścigu. Po czterech rozegranych wyścigach, gospodarze prowadzili 14:10.

Polonia skorzystała z sytuacji, gdy Czugunow nie był zdolny do kontynuowania wyścigów. To miało miejsce w siódmym wyścigu, kiedy Andreas Lyager i Kai Huckenbeck pokonali braci Szostaków. Dzięki temu Polonia wyszła na prowadzenie 25:17. Wzajemne ataki między drużynami zakończyły się dopiero podczas dziesiątego wyścigu, który zakończył się remisem (33:26).

Decydujący moment dla zwycięstwa nastąpił podczas trzynastego wyścigu. Bydgoszczanie triumfowali 4:2, co zapewniło im zwycięstwo w całym meczu (44:33). Ostateczny cios rywalom gospodarze zadali podczas piętnastego wyścigu, zwyciężając 4:2.