Dzień Ziemi obchodzony na Politechnice Bydgoskiej: warsztaty, gry, zumba i występy dzieci

W sobotę, 20 kwietnia, na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej miało miejsce ekologiczne świętowanie w formie pikniku o nazwie „Bydgoszcz na Dzień Ziemi”. Wydarzenie to, pełne atrakcji takich jak warsztaty recyklingu, różnego rodzaju gry i zabawy czy zumba prowadzona przez Bydgusię, było dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Dodatkowym punktem programu był występ Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej.

Piknik został zorganizowany dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Ziemi, który globalnie jest obchodzony 22 kwietnia. Organizatorami tego wydarzenia byli reprezentanci Miasta Bydgoszczy oraz Politechnika Bydgoska Młodego Odkrywcy.

W szerokim wachlarzu propozycji na ten dzień znalazły się ekologiczne gry i zabawy. Uczestnicy mogli zdobywać wiedzę na temat segregacji odpadów, procesów ich przetwarzania i recyklingu, a także poznać idee zero waste. Całość prezentowana była w formie przyjemnej i łatwej do przyswojenia – podkreśla dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, rzecznik prasowy Politechniki Bydgoskiej.

Dzieci i ich opiekunowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas quizów, w których do wygrania były ekologiczne upominki. Ponadto, studenci i pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej PBŚ zaprosili wszystkich chętnych na warsztaty z recyklingu. Na scenie pojawiła się również Bydgusia, prowadząca zumbę. Nie zabrakło też występu przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego Polanka. W ramach pikniku wręczono również nagrody za konkurs plastyczny „Śmieciarka przyszłości”.