Zapowiedź nowego kierunku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego – dietetyka

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w naszym mieście przekazał informacje o uruchomieniu nowego kierunku studiów. Mimo że otwieranie nowych kierunków nie jest rzadkością, ten konkretny zwraca uwagę ze względu na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Proces rekrutacyjny na ten kierunek ruszy 10 czerwca.

Kształcenie na tym kierunku będzie prowadzone przez Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. Korzyścią dla studentów będzie korzystanie z nowoczesnych laboratoriów CEKFiS-u, znajdujących się przy ulicy Sportowej. Uniwersytet uzasadnia decyzję o otwarciu tego kierunku zaobserwowanym wysokim odsetkiem osób borykających się z problemem nadwagi (57 proc.) w Polsce, co powoduje rosnące zapotrzebowanie na profesjonalistów w dziedzinie żywienia.

Dietetyka umożliwi studentom rozumienie zdrowego odżywiania i jego znaczenia dla zdrowia człowieka. Zdobyte umiejętności pozwolą na promowanie zdrowego trybu życia i prewencji chorób związanych z dietą, co ma przeciwdziałać pogarszaniu się jakości życia zarówno pacjentów, jak i całego społeczeństwa – mówi dr inż. Dorota Łoboda z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej UKW. – Plan studiów na naszym kierunku będzie obejmował szeroki wachlarz zagadnień, od podstaw dietetyki, przez biochemię żywności, aż do praktycznych umiejętności tworzenia zdrowych planów żywieniowych dla różnych grup społecznych – dodaje.