Rozbudowa popularnego bydgoskiego placu zabaw: nowe atrakcje dla najmłodszych

Aktualnie trwa procedura przetargowa na rozbudowę placu zabaw, znanego jako Pszczeli Plac Zabaw. Ten ulubiony przez dzieci teren rekreacyjny znajduje się w pobliżu Kanału Bydgoskiego. Rozbudowa placu to rezultat decyzji mieszkańców Bydgoszczy, którzy wybrali tę inwestycję w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pszczeli Plac Zabaw został zaprojektowany i zrealizowany w poprzednim roku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 900 tysięcy złotych. Teren ten, położony obok psiego parku i wiaduktu kolejowego, został wyposażony w różnorodne urządzenia do zabawy dla dzieci. W skład placu wchodzą między innymi: kompleks zabawowy z platformami, drabinkami i zjeżdżalniami, huśtawki w formie gniazda zawieszone na wysięgniku i interaktywna trampolina emitująca dźwięki natury związane z tematem pszczół. Dodatkowo, obszar wokół placu zabaw został uzupełniony o stojaki na rowery, ławki oraz hotele dla owadów. Tablice informacyjne rozmieszczone na terenie placu mają na celu zwiększenie wiedzy dzieci na temat roli pszczół w ekosystemie.

W ramach planowanej rozbudowy placu zabaw, przewidziane jest stworzenie nowej strefy przeznaczonej dla najmłodszych dzieci. Wśród nowości znajdą się: piaskownica stylizowana na plastry miodu, gumowe figury pszczół, mniejsze zjeżdżalnie oraz huśtawki i trampoliny dostosowane do potrzeb małych dzieci. Planowane jest również utworzenie niewielkiego obszaru plażowego dla odpoczynku. Cały obiekt zostanie przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych dzięki finansowemu wsparciu od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zakończenie prac rozbudowy placu zabaw przewidywane jest na nadchodzące lato.