Bydgoszcz: Przerażające traktowanie schorowanego psa przez opiekunkę

Scena pełna przemocy wobec zwierzęcia została przekazana do publicznej świadomości przez jednego z bydgoszczan, który nagrał i umieścił w sieci film dokumentujący ten okrutny czyn. Wideo ukazuje, jak kobieta brutalnie traktuje swojego psa – zwierzę, które z trudem porusza się, jest szarpane i ciągnięte na krótko nastawionej smyczy.

Sytuacja miała miejsce 26 marca w Bydgoszczy przy Rondzie Jagiellonów na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Bernardyńskiej, około godziny 10. Opowiadając o zdarzeniu, mężczyzna wspomniał, że pierwszy raz zobaczył kobietę z psem podczas jej zejścia schodami od strony Dworca PKS. Następnie kierowała się ona w stronę ulicy Markwarta.

Z relacji tego bydgoszczanina wynika, że kobieta zachowywała się bezwzględnie wobec swojego zwierzęcia. Pies wisiał niemalże na obroży, podczas gdy jego opiekunka ciągnęła go za sobą. Co więcej, psiak miał wyraźne problemy z poruszaniem się. Obraz jego walki, w której unikał korzystania z przednich łapek, sugeruje, że doświadczał on dużego bólu.