15 sierpnia do Bydgoszczy powróci „Woda Bydgoska” – zawody pływackie przyciągające uczestników z całego kraju

Zawodnicy z różnych zakątków Polski znowu będą mieli okazję rywalizować na „Wodzie Bydgoskiej”. Ten wyjątkowy event, który odbędzie się 15 sierpnia w samym sercu Bydgoszczy, umożliwia sportowcom branie udziału w emocjonujących zawodach pływackich.

Otwarte zostały rejestracje na nadchodzącą edycję Wody Bydgoskiej – unikalne zawody pływackie, które odbywają się w centrum miasta, dzięki czystemu nurtowi rzeki Brdy. Ta coroczna rywalizacja zaplanowana jest na 15 sierpnia. Uczestnicy będą mieli szansę stawić czoła zarówno rzece, jak i swoim przeciwnikom. Mogą wybrać jeden z trzech dystansów do pokonania – 650, 1600 lub 2800 metrów. Trasy poprowadzą ich od Śluzy Miejskiej do przystani wodnej UKS Kopernik w Bydgoszczy.

„Woda Bydgoska” to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią się za adrenalina płynącą z rywalizacji na otwartych akwenach. Event przyciąga tłumy zawodników z całego kraju. Start i meta znajdować się będą na Wyspie Młyńskiej. Uczestnicy będą mieli dostęp do pryszniców i przebieralni, a na koniec czekać na nich będzie posiłek.

Letnia atmosfera i wyjątkowy charakter miejsca sprawiają, że zawodnicy mogą cieszyć się niezapomnianymi sportowymi emocjami. Dla kibiców to także doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu. Zmagania pływaków można obserwować z Wyspy Młyńskiej, mostu Jana Kiepury lub innych miejsc w pobliżu miejskiego zakola Brdy.