Zmagania Andrieja Kudriaszowa z chorobą – śmierć żużlowca rosyjskiego pochodzenia

Andriej Kudriaszow, rosyjski żużlowiec posiadający polskie obywatelstwo, po długotrwałej walce z ciężką chorobą, ostatecznie przegrał życiowy pojedynek. Jego życie zakończyło się na 32 roku życia, a jednym z etapów tej niefortunnej bitwy była utrata nogi.

Kudriaszow przez lata wiernie służył barwom Polonii Bydgoszcz, występując dla nich w latach 2015-2017. Oprócz tego, był również ważnym elementem wielu innych drużyn żużlowych w Polsce, takich jak GKM Grudziądz. Koniec jego kariery w Polsce przypadł na okres współpracy z Kolejarzem Opole, który stał się jego ostatnim klubem w naszym kraju.

W 2022 roku medycy skierowali go na badania, które niestety wykazały obecność nowotworu skóry. Pojawiły się przerzuty i mimo intensywnej terapii, stan zdrowia Andrieja pogarszał się. W maju 2023 doszedł do bardzo trudnej decyzji – poddał się amputacji lewej nogi. Decyzja ta nie przyniosła jednak zamierzonych efektów.

Podczas całego procesu leczenia, Kudriaszow mógł liczyć na znaczne wsparcie. Jego koledzy z toru żużlowego, ale również kibice wielokrotnie organizowali akcje pomocy. Niestety, mimo wszelkich starań, leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Informację o jego śmierci przekazał w sobotę (18 maja) jego ostatni klub, Kolejarz Opole. Andriej Kudriaszow zmarł w swojej ojczyźnie – Rosji.