Anita Sokołowska triumfuje w 14. edycji Tańca z Gwiazdami: Znana aktorka z Bydgoszczy zdobywa pierwsze miejsce

Zaszczytne zwycięstwo w czternastej odsłonie popularnego programu „Taniec z Gwiazdami” przypadło Annie Sokołowskiej, aktorce i reżyserce Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Jej partnerem na parkiecie był Jacek Jeschke, a ich rywalami – Roksana Węgiel oraz Michał Kassin. Wśród osób, które pośpieszyły z gratulacjami dla pary triumfatorów, znalazł się również zespół Teatru Polskiego z Bydgoszczy.

Na przestrzeni wielu lat Anita Sokołowska doskonaliła swoje umiejętności aktorskie na scenie Teatru Polskiego, gdzie stworzyła szereg niezapomnianych kreacji. Początek jej kariery to rola w spektaklu „Nordost” pod kierunkiem reżyserki Grażyny Kani, po której następowały inne znaczące wystąpienia. Wśród nich warto wymienić kreacje w przygotowanych przez Janę Klatę „Witaj/Żegnaj”, „Płatonowie” Mai Kleczewskiej oraz monodramy „Komarnicka. Biografia Pozorna” i „Workplace”, za reżyserię których odpowiadał Bartosz Frąckowiak. Ten ostatni spektakl stał się swego rodzaju pożegnaniem aktorki z bydgoską sceną w 2017 roku.

Nie minęło jednak wiele czasu, a Sokołowska powróciła do Teatru Polskiego, tym razem w roli reżyserki. Jej debiutancka produkcja, „Komediantka”, oparta na powieści Władysława Reymonta, miała swoją premierę w styczniu 2023 roku.