Nowoczesne niskopodłogowe tramwaje wkrótce na ulicach Bydgoszczy dzięki wsparciu unijnemu

Na ulice Bydgoszczy wkrótce wjedzie nowa flota tramwajów niskopodłogowych. Zgodnie z najnowszymi informacjami, PESA Bydgoszcz ma dostarczyć te innowacyjne pojazdy już w maju, pomimo pierwotnych założeń kontraktowych mówiących o realizacji dostaw pod koniec roku. W sumie miasto zakupiło 40 takich tramwajów, a cała transakcja była możliwa dzięki finansowaniu z funduszy europejskich.

Inwestycje w komunikację publiczną to priorytet dla władz Bydgoszczy, które dążą do poprawy efektywności i komfortu podróży mieszkańców. W tym celu miasto nie tylko rozbudowuje sieć tramwajową i wprowadza przystanki wiedeńskie, ale także modernizuje istniejący tabor i inwestuje w nowe pojazdy.

Zamówione przez Bydgoszcz tramwaje są niskopodłogowe, co zapewnia łatwy dostęp dla wszystkich pasażerów. Dodatkowo są w pełni klimatyzowane, a ich wyposażenie obejmuje nowoczesne systemy informacji dla pasażerów, bezprzewodowy internet oraz ładowarki do urządzeń mobilnych, zwiększając komfort użytkowania.

Zakup tramwajów jest częścią większego kontraktu zawartego z PESA Bydgoszcz. W jego ramach miasto zamówiło nie tylko tramwaje, ale także specjalistyczne wyposażenie służące do obsługi tych pojazdów, kompleksowy pakiet eksploatacyjno-naprawczy oraz usługi dodatkowe. Jest to kontynuacja współpracy, ponieważ w ubiegłym roku PESA dostarczyła już pierwsze 10 składów dla Bydgoszczy.