Inspektor Patrycja Detmer-Kwiatkowska niespodziewanie zmarła

Podinspektor Patrycja Detmer-Kwiatkowska, zasłużona funkcjonariuszka policji, niespodziewanie opuściła ten świat. Jej nagłe odejście przyniosło ogromne poczucie straty wśród kolegów i koleżanek z miejsc pracy. Wspominana jest jako osoba niezwykle oddana swoim obowiązkom, pełna empatii oraz gotowa do pomocy innym.

Patrycja Detmer-Kwiatkowska zapoczątkowała swoją służbę w policji 21 sierpnia 2000 roku. Pierwszym miejscem jej pracy był Komisariat Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Tam zaczynała jako funkcjonariuszka referatu patrolowo-interwencyjnego, gdzie po niecałych trzech latach awansowała na stanowisko funkcjonariuszki wydziału kryminalnego.

Większość swojej kariery związała jednak z pracą w zespole dyżurnych. Swoje zadania na tym stanowisku wykonywała początkowo w komisariacie na Wyżynach, by ostatecznie znaleźć się w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Jej niespodziewana śmierć wstrząsnęła wszystkimi, którzy mieli okazję ją znać. Jej postawa, ujmujący uśmiech i gotowość do niesienia pomocy zapadły w pamięć zarówno koleżankom, jak i kolegom służby. „Będzie nam Ciebie brakowało!” – to słowa, które najlepiej oddają uczucia tych, którzy z nią pracowali.