Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy testują autobus elektryczny Yutong U12

Od 11 do 20 maja, bydgoskie Miejskie Zakłady Komunikacyjne (MZK) przystępują do testów autobusu elektrycznego Yutong U12, które będą realizowane na różnych trasach miejskich. Szczegółowe badania pojazdu odbędą się na liniach numer 54, 57, 59, 60, 77 oraz 80. Ta inicjatywa to nie tylko kolejna próba oceny skuteczności takiego typu pojazdu, ale także doskonała możliwość dla mieszkańców Bydgoszczy, aby osobiście doświadczyć zastosowanych w nim innowacyjnych rozwiązań.

Podczas testów skrupulatnie sprawdzany będzie model Yutong U12, produkowany przez chińską firmę Yutong. Autobus o długości 12 metrów oferuje 34 komfortowe miejsca siedzące i jest w stanie pomieścić do 90 pasażerów. Znaczącym atutem tego modelu jest jego imponujący zasięg – na jednym ładowaniu może przejechać nawet 400 kilometrów. Jego unikalne wzornictwo zostało docenione przez ekspertów i nagrodzone Busworld Design Award podczas targów Busworld Europe w Brukseli.

Elektryczny autobus Yutong U12 wyróżnia się nie tylko swoim zasięgiem – do 400 kilometrów na jednym ładowaniu – ale także wykorzystaniem bezkobaltowych baterii i systemu rekuperacji energii, który pozwala na odzyskiwanie energii podczas hamowania.

Za wygodę pasażerów w trakcie podróży odpowiada automatyczna klimatyzacja oraz elektryczne ogrzewanie. Dodatkowo, siedzenia zostały wyposażone w ładowarki USB. Przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności pojazd posiada niskopodłogową konstrukcję. Także kierowcy mogą cieszyć się komfortem jazdy, dzięki panoramicznemu kokpitowi, zestawowi kamer z widokiem 360 stopni oraz pełnej kontroli kluczowych parametrów pojazdu.