MEDiVET, gigant branży weterynaryjnej, wynajmuje ponad 6500 mkw. w Fortress Logistics Park Bydgoszcz

Przedsiębiorstwo MEDiVET, które jest czołowym dostawcą usług i artykułów dla sektora weterynaryjnego, zdecydowało się na wynajem 6500 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowej w Bydgoszczy, dokładniej w enclave Fortress Logistics Park.

MEDiVET to firma z trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku, a od 2019 roku stanowi segment globalnego koncernu weterynaryjnego Covetrus. W trakcie wyszukiwania odpowiedniej lokalizacji oraz ustalania szczegółów technicznych dotyczących przestrzeni magazynowej dla MEDiVET, wsparcia udzielił zespół Cushman & Wakefield.

Kancelaria prawna Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik była odpowiedzialna za doradztwo prawne dla Fortress Logistics Real Estate, podczas negocjacji umowy najmu.

Sektor wynajętego przez MEDiVET w centrum logistycznym został przeznaczony na hurtownię farmaceutyczną produktów leczniczych dla zwierząt i ma za zadanie obsłużyć region Bydgoszczy, a także całą zachodnią i północną część Polski.

Głównym powodem, dla którego MEDiVET zdecydowało się na przeniesienie swojego magazynu do Fortress Logistics Park w Bydgoszczy, było zapewnienie możliwości implementacji i ulepszania najwyższych standardów dystrybucyjnych w szybko rozwijającej się branży weterynaryjnej. Lokalizacja jest także ważna dla kontynuacji pracy zespołu oraz dla dalszego rozwoju usług logistycznych dla klientów – tłumaczy Robert Kaszyński, CEO w MEDiVET.