Zakończono budowę nowego odcinka Wielkiej Pętli Fordonu na osiedlu Tatrzańskim

Prace budowlane związane z Wielką Pętlą Fordonu na osiedlu Tatrzańskim dobiegły końca. To mieszkańcy decydowali o realizacji tej inwestycji, oddając swoje głosy podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Aktualnie z nowo wybudowanej trasy mają już korzyść piesi oraz miłośnicy jazdy na rowerze.

Wielka Pętla Fordonu w założeniu ma być bogatym projektem, który przewiduje stworzenie nowatorskiej trasy dla pieszych i rowerzystów. Ma ona objąć swoim zasięgiem wszystkie osiedla fordońskie a także połączyć wiele już istniejących szlaków rowerowych.

Pierwszym krokiem w kierunku realizacji tego projektu było wybudowanie odcinka długości około 1 km pomiędzy ulicami Tatrzańską i Bora-Komorowskiego. Wytyczono go wzdłuż ulic Wierchowej i Geodetów. Na skrzyżowaniu z ulicą Wyzwolenia zaprojektowano bezpieczny pas przeznaczony dla rowerzystów oraz miejsce do przejścia dla pieszych. Równocześnie z inwestycją przystąpiono do utwardzania i przebudowy zjazdów na tereny prywatne. Skrzyżowanie ulic Tatrzańskiej i Wierchowej zyskało twardą nawierzchnię oraz zostało wyniesione. Całość tej inwestycji pochłonęła kwotę 1,66 mln zł.

Decyzję o podjęciu tej inwestycji wybrali sami mieszkańcy podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

W ubiegłym roku ukończono budowę odcinków ścieżek rowerowych w Starym Fordonie, które są integralną częścią Wielkiej Pętli Fordonu. Trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji dla kolejnych etapów tego projektu, w szczególności na osiedlu Tatrzańskim, gdzie planowany jest kolejny odcinek wzdłuż ulicy Tatrzańskiej.