Odnowiony plac zabaw na Wyspie Młyńskiej już gotowy do użytku

Na Wyspie Młyńskiej zakończył się gruntowny proces odnawiania lokalnego placu zabaw. Obiekt ten został uzupełniony o nowe atrakcje, stając się jeszcze bardziej przyjaznym dla dzieci. Urząd Miasta Bydgoszczy z radością informuje o zakończeniu prac i zaprasza do oglądania zdjęć, a przede wszystkim, zachęca najmłodszych mieszkańców miasta do aktywnego korzystania z odnowionego miejsca zabaw.

Prace remontowe, które były szeroko zakrojone, rozpoczęły się na przełomie lata i jesieni. Realizacja projektu obejmowała m.in. zamianę dotychczasowej nawierzchni placu na bezpieczną, wylewaną powierzchnię. Wybrany wzór nawierzchni nawiązuje do fal wodnych, co jest hołdem dla otoczenia Wyspy Młyńskiej. Ze względu na historyczne znaczenie wyspy, kolory użyte w projekcie są stonowane i harmonijnie komponują się z krajobrazem. W ramach prac renowacyjnych odświeżono też istniejące urządzenia zabawowe, takie jak charakterystyczne czerwone krzesło, ławki oraz różne gry i tablice informacyjne. Dodano także nową karuzelę. Całkowity koszt prac wyniósł ponad 650 tysięcy złotych. Wybór tego zadania do realizacji był efektem głosowania mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wyspa Młyńska to zielony azyl położony w samym sercu Bydgoszczy, zaledwie o kilkanaście kroków od Starego Rynku. Obejmuje unikalny teren o powierzchni 6,5 ha, otoczony wodami rzeki Brdy i jej dopływu, Młynówki. Na Wyspie Młyńskiej znajdują się malownicze, stare kamienice – tzw. Wenecji Bydgoskiej, przy Młynówce, odrestaurowane budynki Młyna Rothera ze spichlerzami i obiekty dostosowane do potrzeb Muzeum Okręgowego. Z terenu wyspy rozpościera się również imponujący widok na gmach Opery Nova.