Oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Bydgoszczy przyciągnęło tłumy

Kiedy słońce góruje na niebie a majówka rozgościła się na dobre, ulice Bydgoszczy napełniają się tłumami motocyklistów. To sygnał, że kolejny sezon motocyklowy właśnie rozpoczął się. Jak co roku, uroczyste otwarcie sezonu ma miejsce w ukochanym przez bydgoskich motocyklistów miejscu – Myślęcinku.

Myślęcinek to cel każdego z motocyklistów tego dnia – miejsce to jest bowiem tradycyjnym punktem inauguracji sezonu motocyklowego. Każdego roku do parku zjeżdżają uczestnicy parady z całego regionu, a ich jednoślady przyciągają spojrzenia przechodzących obok mieszkańców.

W programie imprezy znalazła się plenerowa msza święta. Księża, prywatnie także miłośnicy dwóch kółek, po mszy święcili motocykle. Wszystko oczywiście zgodnie z tradycją – na motocyklach. Po części oficjalnej nadszedł czas na piknik, muzykę i odpoczynek w promieniach majowego słońca.

Impreza co roku przyciąga wielu fanów motocykli, nie tylko tych, którzy sami jeżdżą. Często zdarza się, że pasja do dwóch kółek przechodzi na całe rodziny. Ale nawet jeśli nie, stali uczestnicy uroczystości podkreślają, że najważniejsza jest atmosfera tego wyjątkowego dnia.