Policja z Bydgoskiego Śródmieścia przechwyciła nielegalny tytoń – Skarb Państwa stratny o 7 tysięcy złotych

W wyniku działań funkcjonariuszy policji z bydgoskiego Śródmieścia, udało się przechwycić ponad 9 kilogramów tytoniu i liczne paczki papierosów, które nie posiadały obowiązkowych polskich znaków akcyzy. Podejrzanym w tej sprawie okazał się 58-letni mężczyzna, który teraz będzie musiał odpowiadać za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego. Jego działania spowodowały straty dla Skarbu Państwa sięgające ponad 7 tysięcy złotych.

Działania prowadzone przez st. sierż. Łukasza Szmajdę, dzielnicowego z bydgoskiego Śródmieścia, doprowadziły do ustalenia, iż w jednym z miejscowych punktów usługowych sprzedaje się tytoń i papierosy bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. W trosce o praworządność, dzielnicowy postanowił sprawdzić te informacje. W dniu 22 maja, współdziałając ze st. sierż. Kamilem Kurdelskim oraz sierż sztab. Piotrem Szczepanikiem, podczas codziennych obchodów rejonu, skierowany został pod wskazany wcześniej adres.

Na miejscu natknęli się na dwóch mężczyzn, z których każdy utrzymywał, że nic nie wie o nielegalnej sprzedaży tytoniu. Funkcjonariusze jednak nie dali się nabrać na te próby wprowadzenia w błąd i podczas przeszukania odnaleźli torbę zawierającą 11 worków strunowych pełnych krajanki tytoniowej, niestety, bez obowiązkowych polskich znaków akcyzy. W dalszych poszukiwaniach ujawniono biały worek jutowy z kolejną ilością nielegalnego towaru oraz paczki papierosów. Łączna ilość skonfiskowanego tytoniu wyniosła 9,6 kilograma, a oprócz tego policjanci zabezpieczyli 600 sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzowych.

58-latek, będący właścicielem skonfiskowanych wyrobów tytoniowych, został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Zostało ustalone, że jego działania doprowadziły do strat w Skarbie Państwa na kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Zatrzymanemu postawiono zarzuty zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego za posiadanie wyrobów tytoniowych nieopatrzonych polskimi znakami skarbowymi akcyzy.