Policjant podczas pościgu motocyklisty doznaje obrażeń: poszukiwania uciekiniera trwają

Niedziela była dniem, który zakończył się niefortunnym wypadkiem dla jednego z policjantów. Funkcjonariusz został ranny podczas pościgu za mężczyzną na motocyklu, któremu udało się zbiec. W obecnej chwili, służby policyjne intensywnie poszukują uciekiniera oraz potencjalnych świadków całego zdarzenia. Jak przekazała komisarz Lidia Kowalska, pełniąca rolę rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, jest pewne, że sprawca zostanie zatrzymany i jest to tylko kwestia upływu czasu.

Incydent miał miejsce około godziny 16:00 w niedzielę, w bliskim sąsiedztwie Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dra Jana Biziela w Bydgoszczy. Dokładnie na drodze prowadzącej w stronę Inowrocławia. W tym miejscu doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której brał udział policjant na motocyklu.

Wyjaśniając szczegóły zdarzenia, komisarz Kowalska podkreśliła, że funkcjonariusz na jednośladzie prowadził pościg za innym motocyklistą. Ten drugi mężczyzna postanowił zlekceważyć wezwanie do zatrzymania się na kontroli drogowej. W wyniku dalszego przebiegu zdarzeń, doszło do upadku policjanta.

Poszkodowany funkcjonariusz z urazami został przetransportowany do placówki medycznej przez zespół ratowników. Jak dodaje rzeczniczka prasowa bydgoskiej policji, mimo obrażeń, życie policjanta nie jest zagrożone.