Straż Miejska w Bydgoszczy sprzedaje pistolety MAG95 o wartości kolekcjonerskiej

Patrolujący bydgoskie ulice strażnicy miejscy z pistoletem na boku, to rzadkość. Broń palną wykorzystują przede wszystkim podczas konwojowania dokumentów. Przykładem może być niedawno odbywający się maraton wyborczy, podczas którego straż miejska odpowiadała za bezpieczne przetransportowanie kart do głosowania. W normalnych warunkach, broń nie jest eksponowana podczas patrolowania miasta. Obecnie Straż Miejska w Bydgoszczy jest w trakcie sprzedaży siedmiu sztuk pistoletów MAG95, które dotychczas były częścią ich wyposażenia.

Pistolety MAG95 były produkowane w latach 1993-2000 przez Zakłady Metalowe „Łucznik” w Radomiu. Na początku produkcji, polskie wojsko i Policja wyraziły zainteresowanie tym modelem broni. Jednak ostatecznie, obie służby zdecydowały się na inne modele, co doprowadziło do zaprzestania produkcji MAG95 po roku 2000 z powodu niewielkiego zainteresowania. Niemniej jednak, pistolety te zdobyły pozytywne opinie dzięki swojej celności.

Mimo iż produkcja została zakończona, pistolety MAG95 cieszą się wartością kolekcjonerską. Jest to wynikiem faktu, że są one produktem polskiej myśli technicznej i na rynku istnieje ich niewiele.

Ratusz w Bydgoszczy ustalił cenę wywoławczą za te unikalne pistolety na poziomie 2,3 tysiąca złotych. Kwota ta jest znacznie niższa od tej, którą można by osiągnąć na rynku. Niestety, dla zainteresowanych kolekcjonerów, termin składania ofert już minął, a licytacja została zamknięta.