Szósta edycja ogólnopolskiego wyścigu o Puchar Rowerowej Stolicy Polski wystartuje na przełomie maja i czerwca

W nocy z 31 maja na 1 czerwca ruszy intensywna rywalizacja rowerzystów z całej Polski, którzy będą walczyć o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski. To już szósta edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia, które organizuje miasto Bydgoszcz. W tegorocznej edycji do udziału zgłosiło się 145 samorządów.

Do aktywnego uczestnictwa w tym rowerowym święcie zachęcał prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Podkreślał, że zbliżający się czerwiec to idealny moment na rozpoczęcie kolejnej edycji rywalizacji. Wyraził też radość z rosnącej liczby partnerów – zarówno dużych metropolii, jak również średnich i małych miast oraz gmin. Przywołał znane hasło, mówiące, że „Rower to jest świat”.

W bieżącym roku do rywalizacji przystąpiło 52 miasta prezydenckie. Wśród nich znalazły się takie miasta jak: Bydgoszcz (Metropolia Bydgoska), Katowice, Gdynia, Gniezno, Toruń, Zielona Góra, Płock, Kołobrzeg, Koszalin, Kielce, Poznań, Tarnów, Biała Podlaska czy Leszno. O tytuł najlepszej gminy powalczy natomiast aż 93 gminy.

Nagrody czekają na trzy najlepsze miasta i gminy, które otrzymają samoobsługowe stacje naprawy rowerów od firmy Ibombo. Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski, zapowiada dodatkowo specjalną nagrodę – rowerową stację myjącą EKOclean-Bike – dla miasta z najwyższym wskaźnikiem aktywnych rowerzystów w stosunku do liczby mieszkańców. Najlepsi uczestnicy rywalizacji miejskiej i gminnej w kategorii open mogą liczyć na vouchery do sklepu internetowego centrumrowerowe o wartości 1000 zł, 750 zł i 500 zł. Dodatkowo otrzymają okolicznościowe medale, zestawy kosmetyków od FaleLokiKoki oraz sportowe gadżety Aktywne Miasta.