W Bydgoszczy brawurowy kierowca Volkswagen’a naruszył wiele przepisów drogowych, teraz czeka go surowa kara

Minione dni były trudne dla służb porządkowych w Bydgoszczy, szczególnie dla policji drogowej. Wszystko za sprawą filmu, dokumentującego skandaliczne zachowanie jednego z kierowców na ulicach miasta. Materiał ten trafił do skrzynki mailowej projektu „STOP AGRESJI DROGOWEJ”, dzięki czemu funkcjonariusze mogli zidentyfikować i ukarać sprawcę nieodpowiedzialnych manewrów.

Zdarzenie miało miejsce na bydgoskiej ulicy Bałtyckiej, gdzie nietrzeźwy kierowca marki Volkswagen zdecydowanie przekroczył granice akceptowalnej jazdy. Jak podaje podkomisarz Remigiusz Rakowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, mężczyzna ten złamał wiele przepisów ruchu drogowego. Na odcinku drogi z ograniczeniem prędkości do 30 km/h, przy Szkole Podstawowej nr 32, wyprzedził innego kierowcę korzystając z zatoki autobusowej, co jest niedopuszczalne.

Następnie swoje brawurowe zachowanie kontynuował, ignorując podwójną linię ciągłą. Zjechał na środek jezdni, aby ominąć próg zwalniający, co prawie skończyło się czołowym zderzeniem z innym pojazdem. Bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, mężczyzna ten ponownie wyprzedzał, łamiąc przepis o zakazie wyprzedzania przed i na przejściu dla pieszych.

Całe zdarzenie miało miejsce 28 marca i zostało udokumentowane kamerą samochodową, którą dysponował inny uczestnik ruchu drogowego. Film ten trafił do służb drogowych za pośrednictwem skrzynki „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Jak mówi podkomisarz Rakowski: „Dzięki temu nagraniu, policjanci będą mogli dotrzeć do sprawcy tych wykroczeń i nałożyć na niego mandaty karne”. W razie eskalacji sprawy do sądu, kierowca może zostać ukarany grzywną w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.