W Bydgoszczy ponownie ogłoszono postępowanie na budowę wybiegu dla psów przy ulicy Rataja

Początkowe plany dotyczące budowy miejsca do rekreacji dla psów w Fordonie, dokładnie przy ulicy Rataja, zostały zahamowane przez miasto. Powodem tego były zbyt wysokie finansowe oczekiwania potencjalnych wykonawców. Niemniej jednak, szybko zapowiedziano drugie podejście do tematu i aktualnie trwa oczekiwanie na nowe oferty.

Bogdan Tyburski, dyrektor Wydziału Inwestycji Miasta w bydgoskim ratuszu, poinformował niedawno o unieważnieniu przetargu na budowę wybiegu dla czworonogów. Jego decyzję argumentował kwotami ofert, które przewyższały dostępne środki na realizację tego przedsięwzięcia.

Właściciele psów z okolicznej okolicy oraz twórcy projektu nadal jednak żywią nadzieję na powstanie wybiegu. Nadzieję tę podsyca fakt ponownego otwarcia postępowania. Propozycja budowy miejsca rekreacji dla psów została zgłoszona i zaakceptowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, a jej realizacja ma mieć miejsce przy ulicy Rataja.

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się przygotowaniem i wyrównaniem terenu, który obecnie jest znacznie nachylony. Do jego zadań będzie należało również postawienie panelowego ogrodzenia o wysokości 1,4 metra, które powinno zawierać cztery przejścia z furtkami. Wybieg ma być wyposażony w różnego rodzaju urządzenia do zabawy dla psów: slalom, tunele, obręcze, kładki oraz płotki do skakania. Dodatkowym wymogiem jest oświetlenie terenu w taki sposób, aby korzystanie z niego było możliwe również jesienią lub zimą po zmroku.