Wielki smutek w Sępólnie Krajeńskim: Odszedł były komendant policji, Krzysztof Różański

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krzysztofa Różańskiego, byłego komendanta policji w Sępólnie Krajeńskim, którego los od nas zabrał. Ten znany fotograf i aktywista społeczny zmarł w wieku 55 lat.

Od 2005 do 2016 roku, Krzysztof Różański pełnił funkcję szefa Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Jego wkład w służbę został uznany poprzez przyznanie mu Złotej Odznaki „Zasłużony Policjant” oraz srebrnego medalu „Za długoletnią służbę”. W wolnym czasie, z pasją oddawał się fotografii, dokumentując między innymi mecze siatkarskie Pałacu Bydgoszcz oraz BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Jego śmierć nastąpiła 26 maja. Z ogromnym żalem żegnamy Krzysztofa Różańskiego – naszego towarzysza, przyjaciela, współpracownika oraz nieodłącznego uczestnika wypraw rowerowych i fotograficznych – takie słowa pożegnania można przeczytać na stronie „Rowerowe Koronowo”. Był on aktywnym członkiem naszego stowarzyszenia, pełniącym funkcje sekretarza, a następnie wiceprezesa. Był również naszym „nadwornym fotografem”. Jego uśmiech i pozytywna energia zawsze były zaraźliwe. Wierzymy, że teraz jeździ na rowerze po niebiańskich ścieżkach. Zapewniamy, Krzysiu, że zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 31 maja 2024 roku. Msza święta rozpocznie się o godzinie 10:00 rano w Bazylice pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie. Zaraz po niej, na miejscowym cmentarzu komunalnym, odbędzie się ceremonia pogrzebowa.