Bydgoska policja zatrzymuje 48-latka podejrzanego o serię włamań do aptek

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy udowodnili swoją skuteczność, namierzając i zatrzymując osobę podejrzewaną o serię włamań do aptek. Pierwsze ślady kierujące ich ku szlakowi przestępczym manewrom złodzieja znaleźli po 10 maja, kiedy to apteka w Koronowie padła jego ofiarą.

Zgodnie z informacją zawartą w zgłoszeniu, sprawca ograniczył się jedynie do kradzieży gotówki podczas swojego ataku na placówkę w Koronowie. To zdarzenie skupiło na sobie szczególną uwagę detektywów z Wydziału Kryminalnego bydgoskiej komendy, którzy już wiedzieli o analogicznych incydentach miały miejsce w innych miastach regionu.

Zdecydowani na rozwiązanie tych spraw, funkcjonariusze przyjęli metodyczne podejście, analizując zgłoszenia pod kątem dających się wypatrzeć podobieństw. Przeglądali również materiały z monitoringu. Ich staranne dochodzenie dało pozytywne rezultaty – udało się wytypować mężczyznę, który mógł być związany z serią włamań. Badania policyjnych baz danych potwierdziły, iż mężczyzna ten był w przeszłości wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Pod koniec maja detektywi zatrzymali owego 48-latka, tuż po tym jak próbował dokonać kolejnego włamania, tym razem do apteki w Bełchatowie. Po zatrzymaniu, podejrzany trafił do aresztu na terenie Bydgoszczy. Zbierane dowody pozwoliły na postawienie mu zarzutów włamania do placówki w Koronowie oraz usiłowania włamania do apteki w Bełchatowie. W tej sytuacji prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd uznał wniosek za uzasadniony i postanowił go przychylić – aresztując 48-latka na okres najbliższych 3 miesięcy.