Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 rozpoczęta na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Proces rekrutacyjny na kolejny rok akademicki 2024/2025 rozpoczął się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczelnia oferuje 3661 miejsc na studia stacjonarne dla przyszłych studentów.

10 czerwca była datą, kiedy największa uczelnia w Bydgoszczy uruchomiła system rekrutacyjny. W poprzednim roku akademickim uczelnia zanotowała aż 7879 zgłoszeń od kandydatów. Czy w tym roku liczba ta będzie podobna? Może pomóc to utrzymanie tak wysokiego wyniku, jak nowe kierunki, które ruszają od października. Są to takie kierunki jak: badanie i projektowanie gier, dietetyka, materiały dla zastosowań medycznych, sinologia, skandynawistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Według prorektora ds. studenckich i jakości kształcenia na UKW, dr hab. Benedykta Odyi, prof. uczelni, te propozycje są odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku pracy. Oferta uniwersytetu jest szeroka – obejmuje kierunki inżynierskie, społeczne, lingwistyczne i związane z medycyną. – Na nowy rok akademicki UKW proponuje 56 kierunków na I stopień jednolitych magisterskich oraz 41 kierunków na II stopień – mówi prof. Odya – Wiele z tych kierunków zostało uruchomione w trakcie kończącej się kadencji i większość z nich cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów. – dodaje.