Inwestycja sportowa w Bydgoszczy: Rozpoczęcie budowy hali lekkoatletycznej i strzeleckiej klubu Zawisza

Na terenie kompleksu sportowego Zawisza Bydgoszcz, przy ul. Gdańskiej 163, rozpoczyna się realizacja nowego projektu inwestycyjnego. Jest to budowa obiektów dedykowanych do lekkoatletyki i strzelectwa sportowego. Ciekawostką jest to, że kształt obiektu ma nawiązywać do formy kropli wody.

Nowo powstająca hala lekkoatletyczna oraz strzelecka zapewnią wygodne warunki dla sportowców z różnych dziedzin, w tym szczególnie dla tych uczestniczących w konkurencjach olimpijskich. Za realizację całego przedsięwzięcia odpowiada firma Strabag, która już rozpoczęła prace budowlane.

Kluczowym elementem tej inwestycji jest dwukondygnacyjny obiekt sportowo-rekreacyjny o powierzchni 9700 metrów kwadratowych. W jego skład wejdą między innymi zaplecze szatniowe, magazyny oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze znajdować się będzie hala lekkoatletyczna o wielkości 6500 mkw., wyposażona w między innymi 6-torową bieżnię do biegu na 200 m, 8-torową bieżnię prostą o długości 60 m. Będzie tam także miejsce do pchnięcia kulą, skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku oraz skoku o tyczce.

Obiekt będzie dysponował składaną trybuną na której będzie mogło zasiąść ponad 300 osób. W części podziemnej powstanie hala strzelecka o powierzchni 3200 mkw., ze stanowiskami do strzelania na dystansach 10,25 i 50 m. Dzięki spełnieniu wymogów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA), obiekty te będą nie tylko miejscem treningu, ale także będą mogły gościć zawody rangi krajowej czy międzynarodowej. Część strzelecka kompleksu zapewni również miejsca dla prawie 200 widzów.