Możliwe zawieszenie lotów WizzAir z Bydgoszczy do Londynu Luton od września tego roku

Począwszy od grudnia 2022, pasażerowie mogli korzystać z połączenia lotniczego pomiędzy Bydgoszczą a lotniskiem Londyn Luton obsługiwanego przez węgierską linię WizzAir. Jednakże, biorąc pod uwagę aktualną ofertę, ostatni lot możliwy do rezerwacji ma miejsce 31 sierpnia. Tymczasem, zaledwie kilka dni temu, w czwartek, dostępne były rezerwacje do końca października. Ta niespodziewana zmiana wywołuje domysły i spekulacje na temat ewentualnego zaprzestania działalności w tej trasie przez WizzAir.

W miniony czwartek zwróciliśmy się bezpośrednio z zapytaniem do przedstawicieli węgierskiego przewoźnika. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy oficjalnej odpowiedzi. Zauważono natomiast, że z systemu rezerwacyjnego usunięte zostały loty zaplanowane na wrzesień i październik.

Doświadcza on ostatnio problemów technicznych dotyczących silników samolotów, które okazały się wadliwe. To spowodowało konieczność uziemienia części floty. Nawet w lutym, podczas czasowego wycofania z eksploatacji dużej liczby maszyn, wiele z nich zostało zaparkowanych na lotnisku w Bydgoszczy.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku, jesienią, Województwo Kujawsko-Pomorskie rozstrzygnęło przetarg na promowanie regionu w samolotach WizzAir. Ugoda ta miała przynieść korzyści finansowe przewoźnikowi w wysokości ponad 15 mln zł przez trzy lata. Faktycznie jednak, jest to pośrednia forma dotacji na połączenia, gdyż skala odbiorców reklamy nie jest duża. W branży określa się to jako dopłacanie przez samorząd do pasażera.