Pierwszy egzemplarz tramwaju PESA Twist dla Wrocławia gotowy do eksploatacji!

Producent pojazdów szynowych z Bydgoszczy, PESA, ogłosił zakończenie prac nad pierwszym egzemplarzem tramwaju PESA Twist przeznaczonym dla Wrocławia. W najbliższych dniach, dokładnie w przyszłym tygodniu, pojazd ten rozpocznie swoje pierwsze jazdy z pasażerami. W sumie, planowane jest wprowadzenie na tory Wrocławia aż 40 takich jednostek.

Przed oddaniem do użytku, tramwaj PESA Twist przeznaczony dla miasta Wrocławia, musiał przejść intensywny proces homologacji. Już za kilka dni, jego pokłady będą gotowe do przyjęcia pierwszych pasażerów. Pojazd ten został zaprojektowany tak, by komfortowo pomieścić nawet 200 osób naraz, przy czym 40 z nich będzie miało zapewnione miejsca siedzące.

Nowoczesny design tramwaju uwzględnia potrzeby wszystkich pasażerów – jest to model trójczłonowy o niskiej podłodze. Podłoga na obszarach wejściowych znajduje się na wysokości zaledwie 35 cm, co znacząco ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Dodatkowym udogodnieniem jest zainstalowana rampa, która ułatwia korzystanie z tramwaju osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych, przemieszczającym się na wózku inwalidzkim czy dla rodziców z wózkami dziecięcymi.