Śmiertelne zderzenie dwóch ciężarówek w Zielonczynie zablokowało ruch na drodze krajowej nr 10

W drogowej katastrofie, która miała miejsce na trasie krajowej numer 10 w Zielonczynie (powiat bydgoski, gmina Sicienko), doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek, jedna osoba poniosła śmierć, a druga została ranna. Na skutek wypadku droga krajowa jest całkowicie zablokowana.

Służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku o godzinie 9:55. Na miejsce natychmiast skierowano czternaście jednostek straży pożarnej, funkcjonariuszy policji oraz zespół medyczny pogotowia ratunkowego.

Wyjątkowo skomplikowany charakter akcji ratunkowej wynikał z faktu, że jeden z pojazdów to cysterna przewożąca gaz ziemny. Komisarz Lidia Kowalska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, poinformowała nas przed południem o konieczności sprowadzenia specjalistycznego sprzętu do bezpiecznego usunięcia osoby pozostającej jeszcze w samochodzie.

Kierujący cysterną z gazem mężczyzna, niestety, nie przeżył zderzenia – informuje starszy brygadier Małgorzata Jarocka-Krzemkowska, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Kierowca drugiego pojazdu został natomiast po wydobyciu z wraku udzielona pierwsza pomoc medyczna na miejscu zdarzenia, a następnie przetransportowany do szpitala. Jego obecny stan zdrowia jest nieznany.