"BARdzo ważny projekt!" – Inicjatywa wspierająca rozwój socjalnego BARu w bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Inicjatywa o nazwie „BARdzo ważny projekt!” ma na celu wsparcie rozwoju „BARu” socjalnego, lokalizowanego w lewym skrzydle bazyliki św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Za tę akcję stoją współpracujące ze sobą Rada Parafialna oraz Rada Duszpasterska parafii, które działają pod opieką Księży Misjonarzy.

Monika Siewert, przedstawicielka inicjatywy, podkreśla, że jest to projekt zainicjowany przez osoby świeckie, pragnące aktywnie zaangażować się w działalność na rzecz społeczności. Jako że zakonnicy wykonali już około 80% prac niezbędnych do otwarcia „BARu”, nadszedł czas na działanie ze strony wiernych – mówi Siewert.

Siewert przypomina słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Inspirując się tymi słowami, zaprasza ona wszystkich do udziału w projekcie: parafian, przyjaciół bazyliki, a także wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. „BARdzo ważny projekt!” ma na celu finalizację budowy miejsca, gdzie osoby potrzebujące będą mogły codziennie spożywać ciepłe posiłki za dowolną kwotę – informuje Monika Siewert.

Zebrane w ramach inicjatywy fundusze zostaną przeznaczone na zakup mebli i sprzętu gastronomicznego do kuchni, mebli do baru, naczyń oraz wyposażenia łazienek i centrali wentylacyjnej. Organizatorzy poszukują również wolontariuszy, którzy będą w stanie obsługiwać komputer, mają dostęp do internetu, chcą nawiązać kontakty z darczyńcami i koordynować zbiórki, moderować istniejące akcje, promować je lub zajmować się formalnościami, umowami i rozliczeniami.