Modernizacja chodników przy ulicy Królowej Jadwigi

Ulica Królowej Jadwigi w Bydgoszczy jest obecnie modernizowana, a w szczególności jej chodniki, które są przebudowywane zgodnie z historycznym wzorem. Płyty chodnikowe układane są w karo i otoczone granitowymi kostkami, co dodaje temu miejscu niepowtarzalnego charakteru.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poinformował, że projekt ten wynika z decyzji mieszkańców podjętej podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu, podkreślił, że oprócz wymiany nawierzchni chodników, nastąpi również zmiana oświetlenia. Obecnie stojące betonowe latarnie zostaną zastąpione eleganckimi pastorałami ze stylowymi oprawami, co jeszcze bardziej podkreśli estetykę tej pełnej odrestaurowanych kamienic ulicy.

Prace remontowe na ulicy Królowej Jadwigi prowadzone są obecnie na odcinku między ulicą Łokietka a mostem po stronie Okola. Pomiędzy kamienicami a jezdnią pojawią się opaski zrobione z kamiennej kostki, a wszelkie wjazdy na prywatne posesje będą brukowane. Oprócz tego, planowana jest wymiana oświetlenia.

Niezależnie od powyższych działań, wiosną tego roku na odcinku od ulicy Naruszewicza do mostu (po stronie Śródmieścia) prowadzono również prace modernizacyjne. Były one zlecone przez dewelopera, który buduje nowoczesne budynki tworzące nową pierzeję.