Niezapomniane osiągnięcia polskiej ekipy na Akademickich Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie

Podczas rozgrywanych w Rotterdamie Akademickich Mistrzostw Świata, polska drużyna wioślarska zdobyła siedem medali, w tym aż trzy złote. Wyjątkową rolę w tego typu osiągnięciach odegrali studenci z uczelni naszego kraju.

Już od początku zawodów, reprezentujący Polskę sportowcy pokazali swoją wartość. Pierwszy srebrny medal zdobył Cezary Litka z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, płynąc w czwórce ze sternikiem. Kolejnym srebrnym medalem okazało się drugie miejsce Piotra Płomińskiego, również z WSG, który zawody rozgrywał w jedynce.

Złoty okres dla “biało-czerwonych” rozpoczął się od kobiecej czwórki bez sterniczki. W składzie osady znalazła się Kinga Stałęga z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dla kolejnego złota, tym razem w dwójce podwójnej, zapewnili zwycięstwo Konrad Domański i Jakub Woźniak, obaj z WSG w Bydgoszczy.

Medal brązowy przypadł również polskiej ekipie. Cieszyli się z niego Oskar Streich (UMK Toruń), Bartłomiej Sopociński (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) i Bartosz Bartkowski (WSG Bydgoszcz), którzy startowali w czwórce bez sternika.

Ostatecznie, do dorobku polskiej reprezentacji na Akademickich Mistrzostwach Świata dołożono jeszcze dwa medale. Złoty, zdobyty przez kobiecą dwójkę podwójną wagi lekkiej i brązowy dla Wiktorii Kalinowskiej w jedynce.

Niestety, nie wszystkim udało się stanąć na podium. Rywalizację bez medali zakończyli Dominika Gałka (UMK Toruń), Julia Hakobyan (UMK Toruń), Tomasz Lewicki (UKW Bydgoszcz) i Kacper Mickiewicz (UKW Bydgoszcz).