Prace remontowe na ulicy Łęczyckiej w Bydgoszczy dobiegają końca

Rozpoczęte w połowie maja prace renowacyjne na ulicy Łęczyckiej w Bydgoszczy, w odcinku od Curie Skłodowskiej do Fordońskiej, szybko zmierzają ku zakończeniu. Choć precyzyjna data ich finalizacji nie została jeszcze ustalona, spekuluje się, że mogą dobiec końca jeszcze w bieżącym tygodniu.

Niebawem nastąpi zwieńczenie pierwszego etapu gruntownego remontu bydgoskiej ulicy Łęczyckiej. O szczegółach dotyczących postępów prac drogowcy poinformowali niedawno. Po zakończeniu prac, autobusy miejskie wrócą na swoje regularne trasy, co jest jednym z oczekiwanych rezultatów tej inwestycji.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poinformował we wtorek 2 lipca, że zakres prac przy ulicy Łęczyckiej został poszerzony. Poza wymianą nawierzchni drogi, realizowany jest również chodnik po stronie zachodniej. W czwartek ma zostać ułożona ostatnia warstwa ścieralna nawierzchni, a następnie droga zostanie odpowiednio oznakowana i oddana do użytku. Powrócą na nią również regularne linie autobusowe.

W procesie renowacji ulicy Łęczyckiej pojawiają się jednak pewne utrudnienia dla kierowców, a dojazd do okolicznych sklepów i posesji jest ograniczony. Wprowadzone zostały też zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 59, 64, 69, 89 i 33N obecnie jeżdżą trasą przez ulicę Bałtycką w obu kierunkach. Przystanek Most Kazimierza Wielkiego na ulicy Łęczyckiej, w stronę centrum, został tymczasowo wyłączony z użytku. Sytuacja ta ma ulec zmianie, gdy wykonawca rozpocznie prace na kolejnym odcinku drogi.