„Daj włos!”

W ostatnich latach popularność zdobywa inicjatywa fundacji Rak’n’Roll. Peruki z naturalnych włosów nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i są bardzo kosztowne. Często kobiety chore na nowotwory nie mogą sobie na nie pozwolić.

Wymagania

Z tego powodu wiele Polek i Polaków chętnie angażuje się w akcję „Daj włos!” – inicjatywę, w której każdy może ściąć włosy i podarować je na peruki dla kobiet poddawanym chemioterapii. Fundacja współpracuje z wieloma polskimi salonami fryzjerskimi. Wymagana długość włosów to minimum 25 centymetrów. Nie mogą to również być włosy rozjaśniane.

Jak zaangażować się w projekt?

W województwie kujawsko-pomorskim znajduje się kilkanaście salonów, które współpracują z Fundacją Rak’n’Roll w ramach projektu „Daj włos!”. Takie lokale znajdują się między innymi w Bydgoszczy, Chełmnie, Grudziądzu oraz Inowrocławiu. Warto również zapytać swojego fryzjera czy jest możliwość, aby obcięte włosy oddać Fundacji. Zazwyczaj za usługę strzyżenia wówczas się nie płaci, ale należy zapytać o ewentualny koszt usługi jeszcze przed wizytą u fryzjera.