Piękne kujawsko-pomorskie

Wielu Polaków powie, że do najczęściej odwiedzanych miast w Polsce należą między innymi Warszawa, Wrocław oraz Kraków. Nie zmienia to jednak faktu, że sporo turystów, szczególnie w okresie letnim, zwiedza również miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim. Owszem, nie doświadczymy tu takich rozrywek jak w wielkich miastach. Ale czy to stanowi wadę? Region województwa kujawsko-pomorskiego to w większości malownicze tereny: pagórki, pola, lasy, jeziora.

Miejski wypoczynek

Do oczywistych miejsc wartych odwiedzenia zalicza się Toruń, miasto słynące z pierników. Warto wspomnieć, że starówka w Toruniu została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie sposób również nie wspomnieć o znanym na cały świat Mikołaju Koperniku, którego dom można zwiedzić właśnie w tym mieście. Kolejną miejscowością, którą poleca się turystom, jest Bydgoszcz, czyli największe miasto w województwie. Znajdują się tu między innymi Ogród Botaniczny oraz Leśny Park Kultury i Wypoczynku.

Dla spragnionych wrażeń i aktywnego wypoczynku

Miłośników historii zachęca się często do odwiedzenia Biskupina. To najsłynniejszy rezerwat archeologiczny w Europie. Kolejne takie miasto to Grudziądz, w którym podziwiać można gotyckie budowle. Stare kamienice, ruiny zamków i spichlerze kryją w sobie historię minionych wieków.

Na atrakcyjność regionu wpływają również liczne trasy rowerowe, między innymi Wiślana Trasa Rowerowa oraz trasa rowerowa Bydgoszcz – Koronowo. Ponadto w regionie położone są znane Bory Tucholskie, Park Etnograficzny, ruiny zamku krzyżackiego oraz jezioro Rządz.

Warto zapoznać się z bogatą ofertą regionu i choć raz w życiu odwiedzić województwo kujawsko-pomorskie!