Festiwal ,,Pozytywka” zakończony

Festiwal ,,Pozytywka” zakończony

W miniony weekend w Bydgoszczy zakończył się 4. Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek ,,Pozytywka”. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie jest dedykowane przede wszystkim najmłodszym uczestnikom, którzy mogą wybrać się w podróż po meandrach swojej wyobraźni. Festiwal zakończył się zapierającym dech w piersiach ognistym pokazem, a na pamiątkę po wydarzeniu, przy ul. Marcinkowskiego 1 powstał bajkowy mural.

Od 27 do 30 sierpnia w Bydgoszczy odbywał się pełen zabawy Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek ,,Pozytywka”. To niezwykłe wydarzenie jest przeznaczone przede wszystkim dla najmłodszych gości, którzy dzięki niemu mają szansę przenieść się do bajkowego świata magii.

Jakie atrakcje można spotkać na Magicznym Festiwalu?

Na uczestników wydarzenia czekały wyjątkowe bajkowe atrakcje. Wędrowni bajarze opowiadali gawędy z różnych części globu. Podczas gdy wspaniali aktorzy odgrywali sztuki teatralne dedykowane najmłodszym. Baśniowa muzyka pobudzała dziecięce zmysły. A podczas kreatywnych warsztatów uczestnicy mogli dać się ponieść swojej wyobraźni i stworzyć coś naprawdę magicznego. Na koniec, atrakcją wieczoru był ognisty pokaz, który przygotowała Fundacja Sztukmistrze z Lublina.

Niezwykły mural pozostanie w Bydgoszczy

Na pamiątkę wydarzenia artyści wykonali bajkowy mural. Znajduje się on przy ul. Marcinkowskiego 1. Mural przedstawia małpki oraz kolorowe balony. Godny uwagi jest także filmowy bohater King Kong, który wyłania się zza rogu dzieła.