Gdzie nie polecimy po 2 września?

Od 2 września obowiązuje nowa lista państw, do których nie polecimy bezpośrednio z Polski. Lista została opublikowana już wcześniej, tak aby osoby, które planowały wakacje, miały szansę zaplanować także przyjazd do domu. Każdy kto zdecydował się na powrót z wymienionych krajów we wrześniu, musi liczyć się z trudnościami oraz kwarantanną, którą możliwe że będzie musiał odbyć po powrocie.

Koronawirus nie ustępuje, a rząd na bieżąco reaguje i zapobiega rozprzestrzenianiu się pandemii. Od 2 września obowiązuje nowa lista krajów, do których nie będzie można polecieć bezpośrednio z Polski. Jeśli ktoś zdecydował się mimo to wyruszyć do tych państw przed 2 września, musi mieć świadomość, że powrót może wiązać się z utrudnieniami oraz kwarantanną po powrocie. Jednak MSZ zapowiada, że będzie pomagać osobom, które będą miały problem z powrotem do domu.

 Jakie kraje znajdują się na liście?

Lista jest dłuższa od tej opublikowanej 11 sierpnia o kilka krajów. Są to m.in. Malta czy Hiszpania, która jest często wybieranym kierunkiem wakacyjnym polskich turystów. Nie polecimy także do m.in. do Albanii, Bośni i Hercegowiny, Izraela, Luksemburgu, USA, na Malediwy czy Dominikanę.